Spis Treści

Czym Jest Badanie Poligraficzne Snu ?

Domowe badanie snu czyli badanie poligraficzne snu, to całonocne badanie snu, które odbywa się w najbardziej komfortowych, z możliwych, warunków – we własnym łóżku. Podczas przeprowadzenia badania urządzenie Alice Night One stale monitoruje takie parametry Twojego organizmu jak : Przepływ powietrza przez nos, utlenowanie krwi, ruchy klatki piersiowej, pozycję ciała w trakcie snu, rejestruje epizody chrapania, monitoruje częstość akcji serca. Po zakończonym badaniu lekarz przestudiuje każdą, dosłownie każdą minutę Twojego snu. Tak dokładne badanie ukazuje w obiektywny sposób jak bardzo chrapanie i bezdech senny dewastuje Twój zdrowy sen. Dopiero określenie nasilenia problemu pozwala zaplanować dalsze leczenie.  

Więcej na temat Badania poligraficznego snu znajdziesz na naszym blogu (KLIKNIJ)

Dla Kogo Jest Badanie Poligraficzne Snu?

U każdej osoby chrapiącej należy podejrzewać występowanie Bezdechu Sennego. Dlatego w przypadku uporczywego chrapania warto wykonać badanie snu w kierunku bezdechu sennego. Na podstawie przeprowadzonego badania można dokładnie dobrać metodę leczenia chrapania lub bezdechu sennego. 

Pacjenci z bezdechem sennym często odczuwają nieustające zmęczenie i senność. Wynika to z faktu, że zaburzone oddychanie w trakcie snu pod postacią bezdechu sennego uniemożliwia regenerację organizmu podczas snu. Dzieje się tak dlatego, że w bezdechu sennym dochodzi do cyklicznego podduszania śpiącej osoby. By upewnić się, że przewlekłe zmęczenie nie jest spowodowane bezdechem sennym warto wykonać domową Poligrafię snu. 

Zdarzyło Ci się kiedyś zasnąć za kierownicą? Może spowodowałeś wypadek bo „przymknołeś na chwilę oko”. Pamiętaj ! Chrapanie i bezdech senny zwiększają ryzyko spowodowania wypadków komunikacyjnych. Brak prawidłowego snu w nocy obniża Twoją koncentrację i percepcję. Zadbaj o bezpieczeństwo Twoje, Twojej rodziny i sprawdź czy nie chorujesz na bezdech senny. 

Chrapanie i Bezdech senny zmniejszają zdolność koncentracji, spowalniają proces uczenia się, osłabiają pamięć, zmniejszają kreatywność i produktywność. Masz problemy w pracy przez ciągłe zmęczenie? – Sprawdź czy to nie bezdech senny. 

Chrapanie i bezdech senny  utrudniają leczenie chorób serca oraz nadciśnienia tętniczego. Dlatego w przypadku problemów z nadciśnieniem tętniczym sprawdź czy dobrze sypiasz. 

Kolejna dieta nie przynosi skutków? Odczuwasz nieugaszony apetyt na słodycze? Udowodniono, że osoby z bezdechem sennym mają problem z utratą na wadze. Dlatego jeżeli chrapiesz i nie możesz schudnąć to sprawdź czy to nie bezdech senny. Lecznie chrapania i bezdechu sennego ułatwia odchudzania. 

Jak Wygląda Badanie Poligraficzne Snu?

Zamawiasz Urządzenie

Zamawiasz urządzenie poprzez formularz zamieszczony na stronie zamówienia/ lub telefonicznie (kliknij poniższy guzik). Opłacasz zamówienie

Przeprowadzasz Badanie

Otrzymujesz urządzenie pocztą / lub odbierasz w wybranym punkcie. Zakładasz urządzenie zgodnie z instrukcją poniżej (kliknij niebieski guzik i obejrzyj film).

Otrzymujesz Wynik

Po maksymalnie 7 dniach roboczych otrzymujesz wynik badania opisany przez lekarza. Opis badania Otrzymujesz na swojego e-mail. Z otrzymanym wynikiem udajesz się do specjalisty.

Co po badaniu?

Zalety Badania Poligraficznego snu:

 • Dowiesz się czy chorujesz na bezdech senny
 • Badanie we własnym łóżku
 • Najkrótsze kolejki - jeżeli badanie nie zostanie przeprowadzone w ciągu 21 dni od zamówienia - NIE POBIERAMY OPŁATY za badanie
 • Po 7 dniach roboczych od zwrotu urządzenia otrzymujesz wyniki
 • Wspomagamy Cię w trakcie dalszego leczenia
 • Czynisz pierwszy krok do wspaniale przespanej nocy

Cena Badania Poligraficznego Snu:

390 zł brutto - wysyłka urządzenia kurierem
350 zł brutto - gdy odbierasz urządzenie w punkcie

 • Koszt wykonania badania Poligraficznego Snu
 • Koszt przesłki urządzenia do Pacjenta, oraz odesłania urządzenia. 
 • Koszt odbioru przesyłki od Pacjenta
 • W pełni opisane i zinterpretowane badanie przez lekarza
 • Baterie