Nieoperacyjne leczenie Bezdechu Sennego - Proteza CPAP

Proteza powietrzna CPAP to nieoperacyjna terapia bezdechu sennego o udowodnionej skuteczności. Terapia ta w szczególności zalecana jest pacjentom, u których stwierdzono wysokie wartości bezdechów na godzinę snu (wysokie AHI). W takiej sytuacji leczenie operacyjne może nie przynieść oczekiwanych skutków.

 

Portal czasnaspanie.pl pomoże Ci znaleźć specjalistę, który poprowadzi Twoje leczenie bezdechu sennego. Nasi lekarze kompleksowo zajmują się leczeniem bezdechu sennego – zarówno operacyjnym jak i nieoperacyjnym. Dlatego jeżeli potrzebujesz leczenia protezą cpap wejdź na naszą wyszukiwarkę ośrodków leczących bezdech senny. Tam znajdziesz specjalistę, który zaplanuje Twoje leczenie CPAP.

 

Czasnaspanie.pl przeprowadzi proces Twojego leczenia począwszy od wykonania poligrafii snu, poprzez umówienie się do odpowiedniego specjalisty, skończywszy na dostarczeniu zleconej protezy cpap wprost do Twojego domu.

Spis treści

Co to jest proteza CPAP? 

CPAP (ang. Continous positive airway preasure), czyli terapia ciągłym dodatnim ciśnieniem powietrza. To nieoperacyjna metoda leczenia bezdechu sennego opracowana już w 1980 roku. Od tego czasu terapia ta bardzo zyskała na znaczeniu. Rozwój technologii doprowadził do tego, że urządzenia do terapii CPAP są coraz bardziej przyjazne pacjentom.

Na czym polega terapia CPAP? 

Pacjent zakwalifikowany do leczenia protezą powietrzną CPAP śpi w specjalnej masce, która podłączona jest do urządzenia generującego podwyższone ciśnienie, to podwyższone ciśnienie wtłaczane jest do dróg oddechowych. Skutkuje to niezapadaniem się dróg oddechowych ułatwiając oddychanie.

Jak wygląda Kwalifikacja do leczenia? 

Jeżeli lekarz uzna, że potrzebujesz leczenia z wykorzystaniem protezy powietrznej CPAP, kieruje cię na tak zwane miareczkowanie. Miareczkowanie to krótko mówiąc dopasowanie ciśnienia terapeutycznego (czyli ciśnienia powietrza przy którym nie masz bezdechów). Praktycznie wygląda to tak, że śpisz w urządzeniu cpap przez kilka nocy. Po tych kilku nocach zgłaszasz się do pracowni leczenia bezdechu sennego celem opracowania wyniku miareczkowania. Na podstawie otrzymanych danych lekarz wystawia Ci zlecenie na urządzenie. W takim zleceniu określa, jakie jest ciśnienie terapeutyczne ,jaką maskę musisz otrzymać.

Kto wystawia zlecenie na aparat CPAP ?

Zlecenie na Aparat CPAP wystawia Otolaryngolog lub Pulmonolog.

Czy proteza CPAP jest refundowana przez NFZ ?

Tak, kwota dofinansowania dla pacjenta to 1890 PLN.