Co na chrapanie? Oto jest pytanie.

Co na chrapanie? Na temat przyczyn chrapania naopowiadałem się wystarczająco (link). Najwyższy czas by odpowiedzieć na pytanie co zrobić by przestać chrapać.

Poniżej znajdujesz (lekko zmodyfikowaną) transkrypcję filmu w którym poruszam temat leczenia chrapania.

Naciągacze, czyli internetowe metody na chrapanie

Na początek chciałbym Cię przestrzec przed różnymi shitowymi reklamami w Internecie. Znajdziesz tam przeróżne metody na chrapanie. Począwszy od dziwnych plastrów na nos, na czoło, na policzek, jakichś wkładek do jamy ustnej, jakichś opasek na brodę. Słyszałem nawet o kroplach, które masz połknąć i pomoże Ci to na chrapanie. Powiem tak, usłyszałem to kiedyś od jednej osoby, kontrola najwyższą formą zaufania.

Metody oszustów na leczenie chrapania

Jeżeli zastanawiasz się, czy to, co widzisz w Internecie, rzeczywiście ma szansę zadziałać, to proponuję Ci przede wszystkim przeczytaj w ogóle o co chodzi, kto to jakby sprzedaje, czy w ogóle jest adres firmy, która to promuje. To są takie podstawowe informacje, które już pozwolą Ci sprawdzić nawet, czy to jest jakaś ściema, która ma Cię naciągnąć na pieniądze, czy autentyczny sposób leczenia. Owszem, niektóre z tych metod, jak jakieś aparaty doustne, może i mają szansę zadziałać, ale podkreślam, nie w każdym rodzaju chrapania i bezdechu sennego. Dlatego naprawdę najlepiej, żebyś skonsultował z lekarzem, czy ta metoda ma sens albo chociaż poszukaj, sprawdź, czy w ogóle jest to rzetelna firma, czy to ma jakieś w ogóle podstawy do działania.

Test chrapacza

Po pierwsze, zanim zaczniesz jakiekolwiek leczenie chrapania, musisz przejść odpowiednią diagnostykę. Radzę zacząć od testu chrapacza, który stworzyłem na potrzeby e-booka, który już niedługo się pokaże. Link do tego testu znajdziesz w opisie tego filmu. Możesz go sobie ściągnąć bez żadnego problemu. Co znajdziesz w tym teście? Znajdziesz tam różne pytania, które wypełnisz sobie na odpowiedniej ankiecie, wydrukujesz i z tym możesz się udać do lekarza, pokażesz mu to i on już będzie wiedział o Tobie bardzo dużo rzeczy. Dowie się, czy masz problemy z nosem, czy chorujesz na coś innego. Jest to bardzo ważne jako pierwszy element diagnostyki. 

Polisomnografia snu w domu

Następnie przed leczeniem warto byłoby zrobić badanie snu całonocne, w którym ocenimy, czy Ty tylko chrapiesz, czy masz bezdech senny. Te dwa schorzenia często współgrają ze sobą, dlatego warto je rozróżnić, bo leczenie jednego i drugiego bywa różne. Nie zawsze metody skuteczne w leczeniu chrapania są skuteczne w leczeniu bezdechu sennego. Kiedy już będziesz po odpowiedniej diagnostyce, udaj się do laryngologa lub do pulmonologa, który poprowadzi dalej leczenie.

Metody Leczenia Chrapania

Jak już przeszedłeś diagnostykę, możemy się zastanowić nad tym, jak zacząć leczyć to Twoją dolegliwość. Czasami wystarczą leki. Ale są sytuacje, że leczenie operacyjne jest jedyną metodą. Są metody behawioralne, czyli po prostu zmiana pozycji ciała w czasie snu może spowodować, że nie będziesz chrapał. Jak do tego dojść? 

Leczenie farmakologiczne 

No to zacznijmy od leczenia farmakologicznego. W sytuacji gdy chrapiesz, bo masz zapchany nos (przez alergię), masz przewlekłe zapalenie śluzówki nosa, problemy z zatokami, czasami wystarcza podanie odpowiednich leków do nosa. Może to wystarczy w zupełności na te okresy, kiedy masz zapchany nos, przestaniesz w tym momencie chrapać. 

Zabieg operacyjny

W przypadku, gdy leczenie lekami nie wystarcza, problem przewleka się, nie trwa tylko, jak pylenie jest jakichś roślin lub jakaś inna przyczyna, a przewleka się w czasie, trwa 3-4-5-6 miesięcy, może się okazać, że po prostu potrzebujesz zabiegu operacyjnego. Jeżeli chodzi o zabiegi operacyjne chrapania, mamy ich całe mnóstwo, począwszy od zabiegów na zatkanym nosie, poprzez operacje podniebienia miękkiego, czyli tych firanek, które masz w gardle, jak otworzysz buzię. Są metody zmniejszania tego podniebienia. No jest ich bardzo dużo. O konkretnych metodach będziemy rozmawiać innym razem. Dążę do tego, że najważniejsze jest, by to lekarz, który będzie Cię operował, wytłumaczył Ci metodę operacji.

Leczenie behawioralne

Ostatnią metodą na leczenie chrapania, która może powinna być pierwsza w niektórych sytuacjach, ale o niej mówię na końcu, to jest leczenie behawioralne. Są sytuacje, że chrapanie nasila się w jakiejś pozycji, na przykład chrapie się głównie w pozycji na plecach. Wtedy trzeba robić wszystko, żeby spać w pozycji na boku. Czy są jakieś tam metody, które pozwolą nam to osiągnąć? Tak. Są metody takie jak wszywanie piłeczki do koszuli piżamy. Są metody takie, że się śpi na poduszce fikuszce, jeżeli dobrze pamiętam nazwę. To jest taka poduszka, której używają kobiety w ciąży, by spać na boku. 

Podsumowanie

Jak widzisz, metod by przestać chrapać jest dużo. Żeby odpowiednią wybrać, musisz zgłosić się do specjalisty, który wszystko Ci wytłumaczy, co zrobić, jak i kiedy. Nie wierz w metody szamanów, który tak naprawdę chcą wyleczyć głównie swój portfel. Jeżeli potrzebujesz na ten temat więcej informacji, zapraszam Cię na stronę czasnaspanie.pl, gdzie rozwikłamy wszystkie wątpliwości na temat leczenia chrapania.

Słuchaj mam dla Ciebie
PREZENT.

Pobierz DARMOWY pdf w którym znajdziesz: 

 

 

  • TEST CHRAPACZA – który oceni ryzyko występowania problemów z chrapaniem i bezdechu sennego. 
  • FRAGMENT mojego poradnik ” Przestań Chrapać! Plan Działania w 3 Krokach” 
  •  Dzięki tym kilku stroną będziesz wiedział czy chrapanie jest dla Ciebie Groźne